Nakupujte se slevou 3% právě teď!

Výhody registrace

 

 

Při nákupu nad 1500 Kč DOPRAVA ZDARMA!

 

 

Aktuality

14.5.2020 Nové příchutě inspirované sladkostmi, dezerty i drinky od českého výrobce Adam´s Vape

20.2. 2020 Jednoduchost, eleganci a kvalitu vám může nabídnout naše startovací sada Vandy Vape BSKR S MTL. Má pět přívodů vzduchu, jednoduché horní plnění a je určená pro klasické šlukování

14.2.2020 Nově naskladněn robustní mod Revenant x TVL Delta, který potěší sqonk milovníky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Poradna » Rady a tipy » Vše o clearomizérech

O Clearomizérech

Co je to clearomizér, jaké známe druhy, jakou mají životnost, nebo jak se o clearomizéry co nejlépe starat abychom prodloužili jejich životnost?

Odpovědi na tyto otázky naleznete níže.

 

1) Co je to Clearomizér:

  • Nezbytná součást elektronické cigarety, sloužící jako zásobník e-liquidu, ve kterém dochází k jeho odpařování a následné přeměně na vydatný kouř, který e-kuřáci vdechují
  • Celaromizér, nebo také vaporizér, je k e-cigaretě našroubován závitem totožným se závitem baterie elektronické cigarety. Většinou se jedná o závit eGo nebo 510.  Nepasují-li závity, je možné použít Redukci eGo/510, která slouží jako přechodový mezičlánek opatřen z jedné strany závitem 510 a na straně druhé zevnitř závitem 510 a z venku závitem eGo.

 

 

2) Výroba Clearomizérů:

  • V dnešní moderní době, je výroba clearomizérů přizpůsobena co nejvíc potřebám uživatelů elektronických cigaret. Vyrábí se ve většině případů z odolných průsvitných materiálů se stupnicí, díky kterým je možné mít stav e-liquidu pod kontrolou a nedochází tak, ke zbytečnému přepalování.

 

 

3) Druhy clearomizérů:

 

  •   Clearomizéry knotové

Ty se dále dělí na clearomizéry s krátkými nebo dlouhými knoty. U obou těchto typů přenáší e-liquid ke žhavícím spirálkám knoty vyrobené z kvalitní bavlny, vyznačující se výbornou savostí.

  • U clearomizéru s krátkými knoty je třeba kontrolovat, aby byly neustále navlhčeny e-liquidem a předešlo se tak suchému pálení, které signalizuje nepříjemné, spálené pachutě.
  • Dlouhé knoty u clearomizérů zaručují jejich stálou vlhkost a tudíž perfektní přívod liquidů ke žhavící hlavě.

 

  •  Clearomizéry bezknotové

Clearomizéry pracující v podstatě na stejném principu jako clearomizéry knotové s tím rozdílem, že zde jsou přenašeče liquidu (bavlněné knotky, nebo vatička) uschovány v dutince s otvory umístěné uvnitř clearomizéru, takže nejdou vidět.

Bezknotové clearomizéry mají lehce zvýšenou spotřebu e-liquidu, odvděčí se za to ale hustým dýmem a hodnotnějším požitkem z vapování.

Rozlišujeme dva základní typy clearomizérů Knotové a Bezknotové, které dále dělíme na clearomizéry s pevnou žhavící hlavou nebo s vyměnitelnou žhavící hlavou.

 

Dále clearomizéry rozdělujeme podle typů žhavících hlav:

  • Pevná žhavící hlava

Clearomizéry s pevnou žhavící hlavou jsou jednorázové. Žhavící hlava nelze vyměnit. Po uplynutí její životnosti je tedy zapotřebí vyměnit celý clearomizér. Nelze jej už dále používat.

  • Vyměnitelná žhavící hlava

Tyto clearomizéry mají velkou výhodu v tom, že po dosloužení žhavící hlavy nemusíte kupovat celý nový clearomizér, stačí pouze jednoduchým způsobem žhavící hlavu vyměnit.

 

 

4) Životnost clearomizérů:

Není jednoduché definovat přesnou délku doby životnosti clearomizérů. Rozhodující je více faktorů jako např. typ clearomizéru, četnost kouření, způsob manipulování s e-cigaretou, údržba a celková péče.

V závislosti na těchto faktorech clearomizér vydrží funkční 5 – 20 dnů.

 

 

5) Údržba clearomizérů:

Péče o clearomizéry je nenáročná a zvládne ji opravdu každý.

Jak na to?

Rozšroubujte clearomizér a propláchněte vodou.

Pokud přecházíte na jinou příchuť liquidu, a po vypláchntí máte pocit, že stále cítíte bývalou příchuť, propláchněte clearomizér líhem.

Po vyčištění je nezbytné nechat clearomizér pořádně vyschnout, následně zakápnout e-liquidem a rozkouřit.

 

Pro delší a lepší životnost clearomizérů doporučujeme používat kvalitní náplně určené pro elektronické cigarety. V naší nabídce najdete liquidy kvalitních výrobců jako jsou DEKANG a LIQUA.

 

 

Nabízíme širokou škálu clearomizérů mnoha typů. Do kategorie Clearomizéry vstupte zde.