Nakupujte se slevou 3% právě teď!

Výhody registrace

 

 

Při nákupu nad 1500 Kč DOPRAVA ZDARMA!

 

 

Aktuality

15.11.2019 Oblíbený "podík" Renova Zero ve dvou nových barvách

20.8.2019 Nové Shake and Vape příchutě, kterým neodoláte vyzkoušejte Dinner Lady nebo Mule Fuel

17.7.2019 Nabíjejte kvalitně a bezpečně! Nově naskladněny další nabíječky Golisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Poradna » Rady a tipy » Vše o clearomizérech

O Clearomizérech

Co je to clearomizér, jaké známe druhy, jakou mají životnost, nebo jak se o clearomizéry co nejlépe starat abychom prodloužili jejich životnost?

Odpovědi na tyto otázky naleznete níže.

 

1) Co je to Clearomizér:

  • Nezbytná součást elektronické cigarety, sloužící jako zásobník e-liquidu, ve kterém dochází k jeho odpařování a následné přeměně na vydatný kouř, který e-kuřáci vdechují
  • Celaromizér, nebo také vaporizér, je k e-cigaretě našroubován závitem totožným se závitem baterie elektronické cigarety. Většinou se jedná o závit eGo nebo 510.  Nepasují-li závity, je možné použít Redukci eGo/510, která slouží jako přechodový mezičlánek opatřen z jedné strany závitem 510 a na straně druhé zevnitř závitem 510 a z venku závitem eGo.

 

 

2) Výroba Clearomizérů:

  • V dnešní moderní době, je výroba clearomizérů přizpůsobena co nejvíc potřebám uživatelů elektronických cigaret. Vyrábí se ve většině případů z odolných průsvitných materiálů se stupnicí, díky kterým je možné mít stav e-liquidu pod kontrolou a nedochází tak, ke zbytečnému přepalování.

 

 

3) Druhy clearomizérů:

 

  •   Clearomizéry knotové

Ty se dále dělí na clearomizéry s krátkými nebo dlouhými knoty. U obou těchto typů přenáší e-liquid ke žhavícím spirálkám knoty vyrobené z kvalitní bavlny, vyznačující se výbornou savostí.

  • U clearomizéru s krátkými knoty je třeba kontrolovat, aby byly neustále navlhčeny e-liquidem a předešlo se tak suchému pálení, které signalizuje nepříjemné, spálené pachutě.
  • Dlouhé knoty u clearomizérů zaručují jejich stálou vlhkost a tudíž perfektní přívod liquidů ke žhavící hlavě.

 

  •  Clearomizéry bezknotové

Clearomizéry pracující v podstatě na stejném principu jako clearomizéry knotové s tím rozdílem, že zde jsou přenašeče liquidu (bavlněné knotky, nebo vatička) uschovány v dutince s otvory umístěné uvnitř clearomizéru, takže nejdou vidět.

Bezknotové clearomizéry mají lehce zvýšenou spotřebu e-liquidu, odvděčí se za to ale hustým dýmem a hodnotnějším požitkem z vapování.

Rozlišujeme dva základní typy clearomizérů Knotové a Bezknotové, které dále dělíme na clearomizéry s pevnou žhavící hlavou nebo s vyměnitelnou žhavící hlavou.

 

Dále clearomizéry rozdělujeme podle typů žhavících hlav:

  • Pevná žhavící hlava

Clearomizéry s pevnou žhavící hlavou jsou jednorázové. Žhavící hlava nelze vyměnit. Po uplynutí její životnosti je tedy zapotřebí vyměnit celý clearomizér. Nelze jej už dále používat.

  • Vyměnitelná žhavící hlava

Tyto clearomizéry mají velkou výhodu v tom, že po dosloužení žhavící hlavy nemusíte kupovat celý nový clearomizér, stačí pouze jednoduchým způsobem žhavící hlavu vyměnit.

 

 

4) Životnost clearomizérů:

Není jednoduché definovat přesnou délku doby životnosti clearomizérů. Rozhodující je více faktorů jako např. typ clearomizéru, četnost kouření, způsob manipulování s e-cigaretou, údržba a celková péče.

V závislosti na těchto faktorech clearomizér vydrží funkční 5 – 20 dnů.

 

 

5) Údržba clearomizérů:

Péče o clearomizéry je nenáročná a zvládne ji opravdu každý.

Jak na to?

Rozšroubujte clearomizér a propláchněte vodou.

Pokud přecházíte na jinou příchuť liquidu, a po vypláchntí máte pocit, že stále cítíte bývalou příchuť, propláchněte clearomizér líhem.

Po vyčištění je nezbytné nechat clearomizér pořádně vyschnout, následně zakápnout e-liquidem a rozkouřit.

 

Pro delší a lepší životnost clearomizérů doporučujeme používat kvalitní náplně určené pro elektronické cigarety. V naší nabídce najdete liquidy kvalitních výrobců jako jsou DEKANG a LIQUA.

 

 

Nabízíme širokou škálu clearomizérů mnoha typů. Do kategorie Clearomizéry vstupte zde.